Alişler Yurdu

Turistik Doğal Yaşam Çiftliği

 

la

Alisler Yurdu’nun kurulma amacı, insanlığın yaradılış amacına uygun, huzurlu, sağlıklı, vicdanlı, yapıcı, üretici, alternatif yaşam alanları
tasarlamak, araştırmak, Türk ve diğer köklü kültürlerin temellerinde yatan insanlığın giderek yitirdiği ve ihtiyacını daha fazla hissetmeye
basladığı atalardan kalan yaşam bilgeliğini gün yüzüne çıkarmak ve bu bilgiyi yerel halk ve ziyaretçilerle paylaşmaktır.

Alisler Yurdu Projesi, permakültür adını verdiğimiz ”doğaya rağmen” değil, ”doga ile birlikte” prensibini temel alan ”çesitlilik”, yıkıcı yollara basvurmaya gerek duymadan ”verimlilik”, bereket ve arazideki elementlerin (yerli ve kültür türleri), su, toprak, hava, güneş, arazinin şekli, iklim, insan vb.) birbirlerinin ürünlerinden tam anlamıyla faydalanarak, atık üretmeden, birbirleri ile tam uyum halinde yaşayıp ürettikleri sistemler tasarlamayı amaçlar.

Alişler Yurdu

Seminer merkezi (Iç mekanda yapılacak uygulamalar için derslik, atölye, yemekhane, sema alanı, toplanma alanı olarak işlev görmektedir.)  – Ortak mutfak – Yedi adet müstakil ev/kulübe – Ortak banyo/tuvalet – Hayvan barınaklar Yapıların inşaasında kullanılan malzemeler, ağırlıklı olarak doğal maddeler olup, yapıya göre farklılık göstermektedir.
Bu noktada, ziyaretçilerin farklı materyalleri tanıması ve mümkün olduğunca farklı yapı tarzlarıyla tanışması hedeflenmiştir.

 

sahin

Doğaya Rağmen değil Doğa ile birlikte…

Alişler yurdu projesi permakültür değerlerini benimseyerek, verimlilik prensibiyle arazideki tüm canlı ve bitki türlerinin tam uyum halinde yaşayıp ürettikleri sistemler tasarlamayı amaçlar.

The support for this theme is great. Beyond that, it is easy to use, and looks great. I keep getting compliments on my site, all due to the Oshine.

Jane Doe

Simply amazingly robust theme, everything just works seamlessly and streamlined. highly recommend this!

Patrick Adams

By far one of the best themes I have worked with. The page-builder is also one of the best out there...lots of customization options. And the support is also among the best I have received

Nichole Diaz